CHP ANTALYA İL GENÇLİK KOLLARI BASIN AÇIKLAMASI

 

13 Haziran 2022
CHP ANTALYA İL GENÇLİK KOLLARI BASIN AÇIKLAMASI

Bugün; burada bir kez daha, acı bir olayın ardında buluştuk. Turizm Rehberliği Bölümü öğrencisi Muhammet Kaya kardeşimiz 10 Haziran günü Akdeniz Üniversitesi Kampüsü içerisinde bulunan Elmalılı Hamdi Yazır KYK Yurdu’nda 05.00 sularında 7. kattan atlayarak intihar ettiği açıklandı. Son bir ay içinde bu KYK Yurdunda 3 öğrenci arkadaşımızın intihar ettiği açıklandı. Daha düne kadar üniversite yönetimi ve ilgili sorumlular tarafından hiç soruşturma açılmadığı gibi, bir açıklama dahi yapılmadı. Üstüne üstlük yurt yöneticileri tarafından öğrencilere bu olaylar hakkında konuşmamaları ve kimseye bilgi vermemeleri hakkında da baskı yapıldığını biliyoruz.

Her ne kadar baskı yapıyor olsanız da, o yurtlarda kalanlar bizim sıra arkadaşlarımız, kardeşlerimiz. Ve o yurtta yaşanan her şeyden haberimiz var. Bilgimiz var. Şimdi birazdan buradan soracağımız sorulara Antalya Gençliği olarak yanıt bekliyoruz. Bu soruların muhatapları bilsinler ki; bu sorular hepimizin ortak noktası olup kanayan yaramız olmuşlardır. Ve gençliğin uyarısıdır!

Hamdi Yazır KYK Yurdu’nda Yaşanılanlara dair Antalya Gençliği merak etmektedir;

Bu yurtta son bir ayda, 3 öğrencinin tüm şüpheli durumlara rağmen intihar ettiği söylenirken, Üniversite Rektörlüğü düne kadar neden bir açıklama yapmamış ya da soruşturma açmamıştır?

Yurt sorumlularının, öğrencilere bu olaylar hakkında konuşmamaları ve kimseye bilgi vermemelerini söylemiş midir ? Baskı yapmış mıdır ? Bu baskının amacı nedir ? Baskı talimatı Üniversite yönetiminden mi gelmiştir?

Üniversite yönetimi, kendi öğrencilerinin yanında durmamasını, etkin bir soruşturma yapmamasını hangi gerekçelerle açıklamaktadır?

Bu soruların cevabı tüm kamuoyundan öte Antalya Gençliğinin bağrında yanan kordur!

Bu yurtta gerçekleşen hırsızlık olayları sonrasında öğrenci arkadaşlarımızın taleplerine ve isteklerine rağmen ne için kamera güvenlik sistemi kurulmamaktadır?

Kamera Güvenlik Sisteminin kurulmayarak ısrarla ne gizlenmek istenmektedir!

Türkiye Cumhuriyeti’nin yurdunda, öğrenci arkadaşlarımızın sağlıksız yemek, güvensiz ve niteliksiz barınma koşullarıyla karşı karşıya bırakılması kabul edilemez.

İlgili sorumlular bu koşulların düzeltilmesi noktasında adım atmak için neyi beklemektedir?

Öğrenci arkadaşlarımızdan edindiğimiz bilgiler ışığında; Yurt personellerin bir kısmının belli tarikatlara aidiyeti olduğunu gözlemlemekteyiz.

Ve yine bu personellerin öğrenci kardeşlerimizi, Kendi aidiyet içinde bulunduğu odaklara kazandırmak için çeşitli zorlamalar ve baskılar yaptığından da haberimiz var.

FETÖ vari yapılanmaları ve bu yapılanmaların öğrenci arkadaşlarımıza dönük baskılarına sessiz kalanları tarihe not düşüyoruz. Unutulmamalıdır ki zulmü yapana sesiz kalanda, zulmü yapan kadar suçludur!

Ve son sözümüz gençliği boyun eğdiremezsiniz.

Ne olursa olsun memleketimize ve yaşamımıza dair umutlarımız tükenmeyecek.

Ve yine biz değiştireceğiz. Kaybettiğimiz her arkadaşımızı yüreğimizde taşıyarak, herkes için yaşanılabilir yarınları biz kuracağız.

Hatırlayalım! Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyet’i Türk Gençliğine emanet etti!

Emanet ettiği gençliği; işsizliğe, geleceksizliğe, ne olduğu belirsiz oluşumların insafına bırakanlar; Cumhuriyet’e de kast etmektedir!

Kimse kaygı duymasın, çekinmesin, korkmasın!

Biz varız! Atatürk’ün gençleri var! Hiçbir öğrenci arkadaşımız kendini yalnız hissetmesin! Bizim dayanışacak omzumuzda, paylaşacak yemeğimizde var.

Darda olan tüm öğrenci arkadaşlarıma sesleniyorum. Bize ulaşın. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla tüm yerel yönetimlerimiz sizin yanınızdadır!

Hiçbir öğrenci kardeşimizin baskılar, zulümler karşısında yok olmasına izin vermeyeceğiz!

                                                                                                                                                                    Özkan YILMAZ

                                                                                                                                                CHP Gençlik Kolları Antalya İl Başkanı

Yorumlar
Adınız
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.